10. 6. 2013

Formula student a Continental

Continental podporuje tuto motoristickou soutěž nejen materiálně, ale také technologicky v oblastech pneumatik, šasi a bezpečnosti, pohonů, interiérů již od roku 2008. 

Formula Student je soutěž organizována za účelem vývoje, výroby a soutěže jednomístných závodních vozidel studentskými týmy technických vysokých škol. První ročník se uskutečnil již v roce 1981 a letos bude soutěžit 39 mezinárodních týmů včetně týmu z Brněnského VUT Fakulty strojního inženýrství.

Zajímavostí je, že Continental jako jediný z předních výrobců pneumatik nevyrábí větší série závodních pneumatik. Pro podnik Formule Student ovšem platí za hlavního technologického partnera při vývoji a výrobě obutí na studentské formule. Studenti vymýšlejí návrhy a realizují výrobu pneumatik pod vedením zkušených odborníků z Hannoverského Continentalu a mají tak unikátní možnost otestovat teoretické znalosti v praxi a také sbírat materiál a poznatky pro své závěrečné práce. Continental naopak touto podporou získá zručné a talentované techniky, kteří mohou ve svém následujícím kariérním životě ve společnosti zůstat a pokračovat ve zdokonalování automobilových technologií. 

Zde si můžete prohlédnout video z testování formule na zkušebním polygonu:


Jak již bylo zmíněno, do závodů se zapojuje také tým Brněnské VUT pod názvem TUBrno Racing se svojí formulí Dragon 2:


Letošní ročník hostí nejvíce týmu z Německa a Číny, dalších 7 týmu je potom z Východní Evropy. Finále se bude konat na Německém okruhu Hockenheim od 30. července do 4. srpna a poté se akce přesune na firemní testovací okruh Contidrom. Rekordní je také účast vozů na elektrický pohon, která čítá 30 stájí.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky