6. 6. 2013

Technologie ContiSeal od Continental

Continental začal uplatňovat do svých pneumatiky novou technologii zabraňující defektům. Jak to funguje a je skutečně dobrá? 

Od roku 1898 se německá společnost Continental AG zabývá výrobou součástí pro automobilový průmysl spolu s vlastním technologickým vývojem. Výroba a vývoj pneumatik je klíčové odvětví společnosti a jednou z posledních technologických inovací je technologie Continental ContiSeal s funkcí automatického zabránění úniku vzduchu při defektu.

Technologie ContiSeal byla vyvinuta pro potřeby okamžitého utěsnění díry vzniklé penetrací cizího objektu bez potřeby nouzové výměny pneumatiky na místě nehody. Základ ContiSeal je speciální lepivá, viskózní hmota která se nanáší na dezénovou oblast ve vnitřní části pneumatiky a je schopna zcela utěsnit až 80% všech defektů.

ContiSeal je schopna utěsnit díry po objektech až do průměru 5mm a to i v případě že objekt z díry opět vypadne. Tato technologie je unikátní v tom, že i po defektu můžete pokračovat v jízdě stejným tempem bez nutnosti zastávek pro ochlazení pneumatik jako je tomu u runflatových typů pneumatik. 
Touto technologií jsou standartně vybavovány například nové vozy WV Passat a Sharan do své prvovýbavy.

Lepší představu o technickém provedení této technologie nabízí Continental krátké video:

Pro zajištění nejlepší funkčnosti technologie Continental doporučuje současné použítí kontroly tlaku v pneumatikách, které Vás upozorní pokud dojde k příliš velkému průrazu a v pneumatice se začne ztrácet  tlak. Další doporučení je nechat pneumatiku po zjištěném průrazu zkontrolovat v servisu, kde profesionálně zhodnotí rozsah poškození pneumatiky a případnou nutnost výměny z bezpečnostních důvodů.

Pro běžný provoz kde hrozí spíše drobnější defekty se tato technologie jeví jako velice užitečná, jelikož ve většině případů defektu pneu nedojde k žádné ztrátě tlaku ani trvalému poškození pneumatiky vedoucí k nutnosti výměny za novou, což vede ke znatelné úspoře nákladů a času nutného k pořízení a výměny nové pneumatiky- v opačném případě za použítí ContiSeal můžete nerušeně pokračovat ve Vaší cestě.

Pro více informací můžete nahlédnout na stránky Continentalu kde se také nachází ukázková animace a brožura ke stažení. Kdo vládne ruskému jazyku, může se dozvědět další informace na tomto povedeném videu, pro názornost ovšem zcela stačí obraz. Na dalším videu je vidět praktický průběh zabránění úniku vzduchu po průrazu hřebíkem.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky