15. 7. 2013

Mitas a investice do budoucnosti

Otrokovická společnost Mitas vyrobila začátkem července první radiální traktorovou pneumatiku v nové hale průmyslového areálu TOMA, kam by se měla celá společnost do konce roku 2013 přesunout.

Mitas platí za specialistu v oblasti především zemědělských pneumatik a dodává obutí pro společnosti CLASS, John Deere či AGCO. Stěhování společnosti má několik důvodů a jedním z nich je logistika, jelikož se v tomto areálu nachází sklady společnosti.„V areálu TOMA totiž máme sklad pneumatik a denně tak ušetříme přejezd 54 kamionů mezi Barumkou a Tomou.“ uvádí Josef Křemeček, ředitel závodů Mitas. Tento přesun tak výrazně ušetří čas a náklady spojené s dopravou a také uleví Zlínské dopravě a životními prostředí. Mitas například vynaložil více než milion korun na výsadbu nových stromů v Otrokovicích a ekologická odpovědnost za kraj, kde žije většina z 1500 zaměstnanců závodu je pro společnost důležitá.

Radiální traktorové pneumatiky jsou náročnější na výrobu, disponují ovšem dobrými mechanickými vlastnostmi a poškozují zemědělskou půdu méně než diagonální typy. Mitas si připravil hezké video, kde je nastíněn postup výroby spolu s výhodami těchto moderních pneumatik:Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky