11. 9. 2013

Zimní pneumatiky Nokian WR SUV 3

Finská společnost Nokian si pro letošní zimní sezonu připravila nový dezén pro vozy kategorie SUV. Novinka se vyznačuje bohatou lamelací a promyšleným systémem drážek pro lepší vlastnosti na sněhu a mokru. 
Nokian platí za odborníka na zimní pneumatiky, který své dezény vyvíjí a testuje v nejtvrdších zimních podmínkách severního Finska. WR SUV 3 v tomto ohledu není vyjímkou, což potrvzují její parametry.

Dezén opatřen komplexním systémem drážek pro odvod vody a sněhové břečky od dezénu, zajišťující výbornou přilnavost. Podélné drážky minimalizují riziko aquaplaningu, směrový tvar dezénových bloků pomáhá držet stopu a zlepšuje vedení automobilu v zatáčkách. Systém ramenních dezénových bloků zajišťuje tuhost a stabilitu za vyšších rychlostí a při jízdě na nerovném povrchu. Celou plochu dezénu křižuje systém zámkových lamel pomáhajících udržet přilnavost i na ledovém podkladu.


Inovací jsou i "Medvědí drápy", což jsou malé gumové bloky umístěné do příčných i podélných drážek zlepšující záběr na sněhu a břečce s minimalizací ztráty adheze či způsobení prokluzu pneumatiky.

Nokian klade velký důkaz na ekologii a ekonomii svých pneumatik, proto Nokian WR SUV 3 obsahuje biologicky odbouratelný řepkový olej místo syntetických vysoce aromatických olejů škodlivých pro životní prostředí. Dále se může pneumatika pochlubit výborným štítkovým hodnocením B v kategorii spotřeby paliva a C za přilnavost na mokré vozovce. Vývojářům se tak povedlo najít dobrý kompromis mezi ekonomií provozu masivní pneumatiky pro těžší vozy SUV s pohonem všech kol a výkonem v zimním podmínkách.Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky