2. 10. 2013

Zimní novinky 2013/2014 od HankookuSpolečnost Hankook vyrábí v Jižní Korei pneumatiky již od roku 1941. Po mnoha letech růstu, inovací a pronikání na zahraniční trhy přichází v zastoupení i na ten český a se smělými plány na tržní podíly odpovídající zavedeným značkám.

Těchto cílů chtějí dosáhnout zvýšením povědomí o značce, zkvalitněním dealerských služeb a hlavně produkcí nových dezénů směřující do vyšších segmentů schopných vlastnostmi konkurovat prémiovým značkám a za lepší ceny. Pro letošní zimu Hankook představil dvě zásadní zimní pneumatiky a to Hankook Winter i*cept RS W442, která nabízí to nejlepší z technologie směrového dezénu ve skvělém poměru cena/výkon. Další novinka jsou zimní pneumatiky Hankook Winter i*cept evo W310 s asymetrickým dezénem určené pro vozy disponující vysokým výkonem.

Hankook Winter i*cept RS W442 disponuje velkým počtem ostrých hran dezénových bloků, což zajišťuje výborné vlastnosti na mokru a sněhu. Bohatá lamelace se také stará o dobrou přilnavost a záběr ve zhoršených adhezních podmínkách. Tato pneumatika byla vybrána hned ve dvou rozměrech německou firmou ADAC pro testování a to 205/55 R16 H a 165/70 R14. Oba rozměry vyšly s hodnocením dobře a jako silné stránky se projevily nízké opotřebování dezénu a dobré vlastnosti na mokré vozovce. Zahraniční uživatelské recenze se o Winter i*cept RS W442 vyjadřují také pochvalně a oceňují především velký kilometrový proběh.Hankook Winter i*cept evo W310 představuje průnik do kategorie UHP (ultra high performance) pneumatik, čili pneumatik pro výkonné a rychlé automobily. Díky asymetrickému dezénu dosahuje pneumatika vyrovnaných a skvělých výkonů na suché i mokré vozovce spolu s dobrou trakcí a brzdným účinkem na sněhu a ledu. Jelikož je tato pneumatika určena pro vozy vyšší třídy a sportovněji zaměřené, vyrábí se až do rozměru 20". Z reakcí v zahraničních recenzích zaznívají pochvalné hlasy na jízdní komfort, nízkou hlučnost a vlastnosti na mokré vozovce. Většina recenzentů by si tuto zimní pneumatiku také koupila znovu. Společnost Hankook se stále více objevuje jako dodavatel první výbavy prémiových značek vozů jako MINI a BMW. Jak jsme také informovali v nedávném článku, společnost se zajímá o budoucnost vývoje v oblasti pneumatik potažmo automobilového průmyslu a podporuje mladé designéry ve snaze utvářet koncepty mobility měst budoucnosti, kde půjde především o ekonomickou, ekologickou a bezpečnostní otázku produktu. Hankook taktéž boduje v oblasti motorsportu a to jako dodavatel závodních pneumatik pro sérii DTM až do roku 2015. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky