13. 11. 2013

Sněhové řetězy pro skutečnou zimu

Letošní zima o sobě dává pomalu, ale jistě vědět. První poprašky sněhu brzo vystřídá souvislá sněhová pokrývka a ledovatý podklad a to především v horských a výše položených oblastech. Kvalitní zimní pneumatiky s hustou lamelací, dobrou směsí a hlubokým vzorkem jsou nutný základ pro pohyb v zimních podmínkách, nicméně i tato výbava mnohdy nestačí pro generaci dostatečné adheze pro uvedení vozidla do pohybu a jeho bezpečnou jízdu na těchto podkladech zimní vozovky. 


Pro tyto případy je vhodné mít ve výbavě vozidla vhodné a kvalitní sněhové řetězy. V dnešní době je možné na trhu najít skupinu nových výrobků prezentujících se vlastnostmi sněhových řetězů. Například sněhové řetězy textilní, které ovšem neposkytují takovou přilnavost jako klasické ocelové sněhové řetězy či populární "řetězy" ve spreji, které mají především velice krátkou a spornou účinnost a nejsou tak vůbec vhodné pro delší jízdu nutnou k vyjetí strmé zimní cesty a řidič také riskuje nehodu v důsledku náhlé ztráty adheze v zatáčce nebo při naléhavém brzdění. Oba tyto přípravky lze tedy označit za čistě nouzové vybavení a už vůbec nenahrazují klasické sněhové řetězy zákonem povinné pro vjezd do některých oblastí. Pro bezpečný a jistý pohyb ve sněhu či na ledu jsou stále nenahraditelné ocelové sněhové řetězy, které vyrábí společnost Pewag. Rakouský Pewag navazuje technologicky i zkušenostně na dlouhou historii kování a výroby řetězů pro osobní, SUV, Offroad či užitkové vozy, které se nachází v jejích široké nabídce. Pojďme se podívat na dva oblíbené modely.

Pewag Brenta 9
Pewag Brenta 9
Osvědčená technika a spolehlivost použití. Tyto sněhové řetězy je osvědčen časem i pozitivními zkušenostmi motoristů řídící osobní automobily. Řetěz tvoří síť čtyřhranných článků z kvalitní nerezové oceli zajišťující dlouhou trvanlivost a dobrou přilnavost. Cena páru těchto sněhových řetězů začíná již na 995 kč.

Hlavní výhody:
  •  Nízké a odolné články pro pohodlnou jízdu
  • Jednoduchá montáž u demontáž
  •  Lehký a odolný řetěz v praktickém balení
Pewag Snox Pro
Pewag Snox Pro
Tento kvalitní a sportovní řetěz pro osobní vozy se velice jednoduše montuje a demontuje. Nízká je i hladina hluku a tím pádem je pohodlná i jízda. Starosti si není třeba dělat i o dodatečné dopínání řetězu, které se děje automaticky při jízdě. Sněhové řetězy Pewag Snox Pro se skládají ze sítě řetězových článků z ušlechtilé a bohatě legované oceli o tloušťce 3,2 mm. Díky vratné pružině je rychlé, komfortní a jednoduché i demontování řetězu. Pewag Snox Pro s cenou startuje na příznivých 2705 kč.

Přednosti řetězu:
  • Rychlá a pohodlná montáž/demontáž
  • Robustní design
  • Nízká hlučnostŽádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky