23. 12. 2013

Srovnání sněhových řetězů 2013

Internetový obchod s pneumatikami, litými koly a příslušenstvím Pneumatiky.cz vypracoval spolu s ÚAMK zprávu porovnávající aktuální nabídku se sněhovými řetězy a jejich alternativami na trhu. A výsledky? 

Cílem tedy bylo porovnat parametry moderních sněhových řetězů vyrobených klasicky z ocele či nově z textilu nebo chemické varianty. Hlavními kritérii pro srovnání byla konstrukce, materiál a cena. Zkušené řidiče jistě nepřekvapí vítězství ocelových řetězů, které představují jediné plnohodnotné řešení.

Textilní řetězy dělají stále pokroky a do pár let můžou být i parametry zajímavou alternativou. V dnešní době stále strpí na velké opotřebení a malou trakci.

Chemické "řetězy", které se aplikují sprejem přímo na dezén jsou zatím velice provizorním či spíše nouzovým řešením pro vyjetí lokálních překážek, jelikož fungují jen po několik otočení kol.

Co se týče klasických ocelových řetězů, tak absolutním vítězem se stal model Servo od rakouské společnosti Pewag. Cenová hladina ocelových řetězů se odvíjí převážně od náročnosti montáže a pohodlnosti jízdy.


Takže závěrem lze pouze říci, že pro dovolenou na horách a pro cestování ve výše položených oblastech lze stále doporučit klasické ocelové řetězy se zaručenou trakcí, velkou výdrží a dnes už také pohodlnou a rychlou montáží.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky