11. 12. 2013

Zima na silnicích

Jelikož teploty pravidelně dosahují pod mrazu a na mnoha místech republiky se již trvaleji vyskytuje sníh, tak se chceme podělit o pár užitečných tipů jak se vyhnout problémům souvisejících se zimním počasím. 


Zásadní je také informace, že policie již pravidelně kontroluje, zda máte na automobilu zimní pneumatiky s dezénem alespoň 4 mm. V případě že nikoliv, hrozí Vám pokuta až 2500 kč. V případě nehody na nevhodných pneumatikách pro aktuální zimní podmínky Vám také nemusí nic vyplatit pojišťovna. Na místech označených zimní výbavou musí být zimní pneumatiky obuté bezpodmínečně od 1. listopadu do 31. března.

Je dobré sledovat pravidelně aktuální počasí a sjízdnost vozovek. Jako dobrý pomocník se jeví webová aplikace Dopravní info jejímž zřizovatele je Ředitelství silnic a dálnic ČR, který nejen že pravidelně aktualizuje sjízdnost vozovek a povětrnostní podmínky, ale také obsahuje plánovač tras, kde můžete svoji plánovanou trasu přehledně vidět na mapě s konkrétními omezeními či uzavírkami a uštřit tak cestovní čas.

Kapitola sama o sobě je samotná jízda ve sněhu. Jestliže řidiče dělají kilometry, tak na sněhu a v zimně to platí dvojnásob a každý by si měl na bezpečném místě mimo komunikaci zkusit reakci svého vozidla na prudké brzdění či změny směru na sněhovém podkladu za běžných cestovních rychlostí. Teoretická výbava ovšem také neuškodí, proto pro Vás internetový obchod www.pneumatiky.cz, jako odborník na prodej zimních pneumatik, připravil několik užitečných rad v článku Tipy na jízdu ve sněhu.

Do výše položených oblastí se určitě vyplatí mít ve výbavě automobilu kvalitní sněhové řetězy, které Vám ušetří spoustu problémů spojených s přesuny ve sportovních rezortech nebo na příjezdech k horským chatám. Aktuální nabídce sněhových řetězů jsme se zde na blogu nedávno věnovali a třeba Vám pomůže vybrat ty správné řetězy pro Váš automobil.

Přejeme Vám spoustu šťastných zimních kilometrů.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky