29. 1. 2014

Další tři roky F1 na Pirelli

Po dlouhém a nejistém jednání FIA s výrobci dostala kontrakt na obouvání monopostů opět Pirelli. Měla to ovšem značně nahnuté.

Vůz F1 po proražení levé zadní pneumatikyPo loňském debaklu v Silverstonu, kde několika pilotům explodovaly pneumatiky během závodu se na italského výrobce svalila vlna kritiky a pochybnosti o kvalitě jejich pneumatik. Pirelli se hájilo tím, že nebyly dodrženy bezpečnostní požadavky (pneumatiky byly špatně nasazeny a byly podhuštěné) a také že povrch okruhu vykazoval nedostatky. Nicméně FIA nové výběrové řízení vyhlásila. O dodavatele pneumatik pro prestižní závody měl zájem Michelin a prý také Hankook, bojující o své jméno na Evropském trhu projevil snahy o účast na jednání.

Pneumatiky Pirelli pro vozy F1 na sezonu 2014


Nicméně dlouholeté zkušenosti a technická základna dostala Pirelli opět na první místo a byl podepsán nový kontrakt výhradního dodavatele na tři roky. Současně ovšem výrobce oznámil snahu prosadit zpřísnění předpisů. První požadavek se týká oficiálního testování před sezonou, kde Pirelli požaduje jeden celý den na testování pneumatik do deště. V dalším kole testování, tentokrát osmidenního, by se měl vyhradit testování pneu opět celý den. Co se v reálu podaří prosadit, zatím jasné není.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky