22. 1. 2014

Sto tisíc kilometrů na celoroční pneumatice Michelin?

Michelin si na letošní Detroitský autosalon připravil velké překvapení. Dezén A/S EverGrip by měl být dle slov výrobce pro celoroční použití s nájezdem až 100 000 km a s dobrými jízdními vlastnostmi po celou dobu životnosti. 

Celoroční pneumatika Michelin A/S Evergrip má netradiční tvar dezénových bloků
Netradiční tvar dezénových bloků
To jsou velice odvážná tvrzení. Tento dezén by tak převyšoval svými vlastnostmi většinu zimních i letních pneumatik dohromady. Díky vysokém obsahu siliky a rostlinného oleje by měli mít pneumatiky Michelin EverGrip dobré mechanické vlastnosti za všech podmínek. Zajímavá je struktura dezénu a to především obrácený průřez bloků, které se oproti standartu směrem k vozovce rozšiřují. Prakticky se tak při ojíždění dezénu zvětšuje velikost podélných drážek na odvod vody. Jak ubývá materiál běhounu, objeví se kolem 150 nových lamel dodávající pneumatice potřebnou přilnavost.

Odvážné jsou také výroky ohledně srovnání s konkurencí. Michelin uvádí, že nová Premier EverGrip A/S zastaví o dvě délky automobilu dříve než konkurenční Goodyear Assurance Triple Tread A/S a s polovičním opotřebením stále o jednu délku automobilu vede. To jsou velice jasná čísla. Nutno podotknout, že se u těchto výsledků nachází poznámka informující o tom, že se v běžném provozu můžou tyto hodnoty lišit. Což v praxi znamená, že před nezávislým testováním nelze brát tyto údaje jako fakta.A to by mělo být brzy. Michelin EverGrip A/S by měl být k dispozici na Americkém trhu ve 32 rozměrech v rozměru od 185/65 R15 až po 245/45 R18. Upřímně jsme velice zvědaví na první výsledky testů. Pokud by se potvrdil skutečně tak dlouhý nájezd a mechanická vlastnosti konstantní po celou dobu života, byl by to přelomový produkt. Druhá možnost je, že se jedná z větší části o marketingovou akci spojenou s autosalonem. Každopádně, jsme zvědaví :)

Pokud chcete sledovat novinky ohledně této řady pneumatik, najdete je na Twitteru či Facebooku pod #Safetires

Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky