26. 2. 2014

Proč zimní a letní pneumatiky?

Francouzský výrobce pneumatik Michelin se také zapojil do široké diskuze ohledně přezouvání sezónních pneumatik. Rozhodl se tuto problematiku pojmout profesionálně a fakticky. Výsledkem je dobře udělané video, ve kterém se přehlednou formou ukazují fakta ohledně mechanických vlastností zimních a letních pneumatik.  


Údaje zmíněné ve videu se opírají o výsledky vědeckých výzkumů či studiích. Zajímavé například je, že brzdná dráha zimních pneumatik v létě je při 50 km/h o 1,5 metru delší. Na mokré vozovce zastaví vozidlo kvůli zimním pneumatikám z 80 km/h na nulu o 4 m dále než na letních pneumatikách.

Snažení Michelinu jistým způsobem navazuje na video od japonské společnosti Yokohama, která srovnávala letní, zimní a celoroční pneumatiky za stejných podmínek. Výhody kvalitních lamelovaných zimních pneumatik byly zřejmé a více se dočtete pod odkazem v článku "Proč používat zimní pneumatiky?"

Co se týče zimního období, je statisticky šance na nehodu 10x vyšší než v létě. Brzdná dráha letních pneumatik při 50 km/h je více než dvojnásobná oproti kvalitním zimním pneu. V zimě tak určitě nemá cenu riskovat jízdu na letních pneumatikách a zimní pneumatiky v létě jsou zase nekomfortní a neekonomické. Měnit sezonní pneumatiky se vyplatí.Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky