12. 3. 2014

Pneumatiky v ŽenevěLetošní v pořadí 84. Ženevský autosalon přinesl spoustu automobilových novinek. V oblasti výrobců pneumatik byla dobře vidět japonská společnost Bridgestone, která se zaměřila především na trvalou udržitelnost.

Bridgestone svými pneumatikami Ecopia EP500 vybavuje elektromobily BMW i3. Tento dezén disponuje technologií Ologic, která podporuje hospodárnost provozu při zachování dobrých jízdních vlastností. Problém s dostatkem přilnavosti a nízkou hodnotou valivého odporu vyřešila Bridgestone chytře velkým průměrem kola a menší šířkou. O Bridgestone Ecopia EP500 jsme na tomto blogu již psali.

Air Free Concept (Non-Pneumatic) Tire

Další z technologických novinek jsou bez-vzduchové pneumatiky z recyklovaných materiálů Bridgestone AirFree. Tyto pneumatiky by měli být úsporné, ekologické a pohodlné. Jejich určení bude primárně pro městská vozidla menších rozměrů, ikdyž podobné dezény nalezneme i na užitkových vozidlech.

Bridgestone také přichází s mnoha novými či inovovanými pneumatikami pro osobní automobily. Stánku dominovala především zimní Blizzak LM001, která udělala od předchozí generace velký skok dopředu v oblasti ekologie a ekonomie provozu. Bridgestone Blizzak LM-32s je určena pro výkonné osobní vozy a nová LM-80 EVO pro vozy s pohonem všech kol. Dále také zaujme Bridgestone Ecopia EP001S se štítkovým hodnocením A/A, která pokračuje také v trendu udržitelné osobní mobility. Stánek společnosti a visuální přehled novinek naleznete v této reportáži:
 


Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky