16. 4. 2014

Ocenění Technologie pneumatik roku 2014 pro BridgestoneJaponská společnost obdržela cenu "Tire technology of the year 2014" odborného časopisu Tire Technology International. Porota ocenila hlavně inovativní přístup a perfektní provedení technologie "ologic" vyvinutou pro elektromobily BMW třídy i.

Technologie těží z faktu, že větší průměr pneumatik a vyšší pnutí nárazníkových pásů pneumatiky snižují deformace během jízdy. Tím se omezují ztráty v důsledku vnitřního tření materiálu pneumatiky. Nízký valivý odpor také snižuje spotřebu energie, v tomto případě elektrickou energii uloženou v akumulátorech. Úzký profil pneumatik také zlepšuje aerodynamiku. To vše bez ztráty dobrých jízdních vlastností. O pneumatikách Bridgestone Ecopia EP150 pro BMW i3 jsme již psali.

Ocenění technologie Bridgestone vysvětlil jeden z porotců následovně:

Tato technologie jde ruku v ruce s globální potřebou snižovat emise CO2 a zvyšovat bezpečnost silniční dopravy. Jedinečná technologie s větším průměrem pneumatiky a užší šířkou běhounu zachovává trakci a ovladatelnost na suchu i mokru na úrovni srovnatelné s běžnými pneumatikami pro osobní vozy, zároveň však snižuje valivý odpor.“


Saied Taheri, ředitel Střediska pro výzkum pneumatik CenTiRe (Center for Tire Research), Virginia Tech, USA

Tato cena je pro Bridgestone již třetí v řadě. V roce 2013 byl Bridgestone oceněn "Ekologickým počinem roku" (Ecological Achievement of the Year) za vybudování technického centra Americas Technical Center v Akronu šetrného k životnímu prostředí. Roku 2012 to byla poprvé Tire Technology of the Year za technologii CAIS (Contact Area Information Sensing), která pomáhá v reálném čase podávat řidiči informace o vozovce. 

Bridgestone je extrémně hrdý, že vyhrál již třetí ocenění v řadě v anketách odborného časopisu Tire Technology International. i3 je vozem budoucnosti. Vývoj jedinečné pneumatiky pro toto výjimečné vozidlo byl proto enormně náročnou, ale také prospěšnou zkušeností. Vývoj inovativního konceptu ‚ologic‘ si vyžádal veškeré naše know-how, dovednosti a nasazení.“

Franco Annunziato, generální ředitel společnosti Bridgestone Europe

Bridgestone tak opět potvrdil svoji silnou vývojovou základnu schopnou inovativně doplňovat potřebné pneumatiky pro nastupující vlnu elektromobilů, které budou těmto vozům prodlužovat dojezd bez omezení v oblasti výkonu na silnici. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky