10. 4. 2014

Sportovní pneumatika Continental SportContact 5

Letní pneumatika Continental SportContact 5 vyniká skvělou přilnavostí, nízkým valivým odporem a vysokým výkonem na mokru. Je určená pro sportovní automobily a byla vyvíjena v Otrokovicích. 


Sportovní letní pneumatika Continental SportContact 5
Continental SportContact 5
Conti SportContact exceluje především vyvážeností a velkou mírou bezpečnosti. Za její kvality hovoří i umístění v testech:
   • Continental Conti SportContact v rozměru 19 palců se stala vítězem v testu AutoBild Sportscars
   • Na její vývoj dohlížel v Otrokovickém podniku konstruktér Radek Kučera, který nyní působí ve výzkumu a vývoji v německé centrále Continental
   • Redakční tým Autobildu vynesl finální verdikt jako "bezchybná prémiová pneumatika" s výbornými výkony v disciplínách "honba za nejlepším kolem", "grip na mokrém povrchu" a "brzdná dráha" 
   • Conti SportContact 5 v rozměru 225/45 R17 zvítězila také v testu odborného magazínu ACE Lenkrad
Opravdu skvělé výsledky má však Continental SportContact 5 na suchém povrchu za vyšších rychlostí a ve sportovních testech své konkurenty na hlavu porazila. Konkureční pneumatiky pocházely od evropských, asijských a amerických výrobců. Continental SportContact 5 jako jediný obdržel nejvyšší hodnocení jako "příkladný" Jako testovací vůz byl použitý Ford Mustang o výkonu 450 koní s rozměrem 225/40 R 19 ve předu a 285/35 R 19 vzadu. Závěr testovacího týmu zní jednoznačně:

 „Pneumatika Continental je naprosto všestranná a výsledky poráží všechny soupeře.“

Odborný magazín ACE Lenkrad testovala ve spolupráci s rakouským automobilovým klubem ARBO a německou inspekční organizací GTU. Continental SportContact 5 byla vyhlášena nejlepší pneumatikou v brždení na mokru i suchu a s výbornou ovladatelností. Celkový bodový zisk činí 143 ze 190 bodů ve dvanácti hodnotících parametrech, včetně šetrnosti k životnímu prostředí. Rozdíly mezi konkurenty byli velké a to především v bezpečnosti. Rozdíl brzdné dráhy ze 100 km/h - 0 km/h mezi Continental SportContact 5 a nejhůře hodnocené pneumatiky byl více jak 5 metrů. Prohlédněte si pneumatiku jako naživo: 
Continental SportContact 5 se prodává v široké škále rozměrů a pro průměry od 17 do 21 palců od ceny 3 768 kč. Pokud sháníte sportovní, bezpečnou a výkonnou pneumatiku, Continental SportContact 5 je ta správná volba a špička své kategorie na trhu. Vyspělá technologie koncernu Continental také umožňuje dosažení nízké hlučnosti a dobré hodnoty opotřebení. 


1 komentář:

 1. tohle jsem mel na aute a ujekl jsem na nich jen 18tis.km.Vlastnoti dobry,ale nevydrzi nic,ja je teda nedoporucuju

  OdpovědětVymazat

Oblíbené příspěvky