7. 5. 2014

Pneumatika a průmyslový design?Ačkoliv se pojem průmyslový design s pneumatikami příliš nespojuje, jsou značky a jejich dezény, kde lze stopu designéra jasně vysledovat. Letošní prestižní ocenění Red Dot Design Award obdržela společnost Uniroyal za design pneumatiky Rain Sport 3. 

Uniroyal
Uniroyal RainSport 3
Porota na pneumatice ocenila především inovativní technologii "žraločí kůže" pomáhající efektivnímu odvody tekutiny od dezénu na mokré vozovce. Uniroyal RainSport 3 je letošní novinkou na trhu a jak napovídá název, výkon na mokru je klíčová vlastnost tohoto dezénu potvrzená štítkovým hodnocením A v této kategorii. Pokud tedy hledáte výkonou pneumatiku s jistými výkony na mokru, Rain Sport 3 bude skvělá volba. Pneumatiky Uniroyal patří pod koncern Continental a tak se na dezénu podíleli i technici z německé společnosti.
„Mám z ceny velkou radost. Je to již druhé ocenění za design, které model RainSport 3 letos získal. Podobného úspěchu jsme s žádnou pneumatikou zatím nedosáhli. Je to důkaz, že náš tým vývojářů úspěšně vytvořil něco skutečně výjimečného. Takovýto produkt lze totiž vyvinout pouze na základě úzké spolupráce mezi návrháři běhounu, vývojovými inženýry, kteří mají na starosti gumové směsi, a návrháři pneumatik. Jen tak je možné skloubit optimální odolnost vůči vzniku aquaplaningu, přesvědčivé záběrové vlastnosti na mokré vozovce a všechny ostatní bezpečnostní rysy nejvyššího standardu s designem, který sklízí ocenění. Jsme velmi zvědaví, jaký dojem udělá naše nová pneumatika Uniroyal RainSport 3 na řidiče“ 
Stefan Rittweger, hlavní designér ve Vývojovém centru společnosti Continental


Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky