12. 6. 2014

Bezpečnost na silniciV procesu zlepšování bezpečnosti v provozu se udály dvě zajímavé věci. Společnost Good Year věnovala 1000000 Kč na projekt Společně pro bezpečnost dětí a Besip vytvořil povedenou webovou aplikaci ilustrující viditelnost chodců a cyklistů na silnici. 


ilustracni
Cíl projektu Společně pro bezpečnost dětí je přispět ke zvýšení bezpečnosti pohybu žáků ve škole a okolí. Podmínkou zapojení školy bylo zpracování projektu včetně dvou minutového spotu. O pěti výsledných projektech bylo rozhodováno veřejným hlasováním na facebooku. Vítězem se stala ZŠ z Jihlavy s projektem pro hendikepované děti. Dalších pět míst vybrala porota složená ze zástupců pneumatik GoodYear a BESIP. Tyto školy získaly speciální sady reflexních prvků pro žáky i učitele. Vítězná videa jsou ke shlédnutí na stránkách GoodYear.

BESIP se zaměřil na podobná problém viditelnosti účastníků provozu a formou interaktivní aplikace ukazuje, jak povětrnostní podmínky a vybavenost reflexními prvky ovlivňují viditelnost. Uživatel se na situaci dívá z kabiny automobilu a může si vybrat mezi chodcem a cyklistou, který se nachází před vozidlem. K dispozici je spoust kombinací podmínek jako mlha, déšť, sníh a den či noc. Na pravé straně si uživatel může volit vzdálenost osoby před vozidlem. Celá aplikace je komentovaná a nachází se na stránkách iBesip.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky