25. 7. 2014

eTourEurope úspěšně na Bridgestone

Na devítidenní rally Evropou vyrazilo z Mnichova 13 týmů v elektromobilech. Nechyběla ani česká účast.

Na startu se objevily hned dvě české posádky a to Jaromír Vegl s Peugeotem 106 a Petr Kortánek- Jan Pech s Fiatem 126. Cílem závodu je zvýšit povědomí o možnostech které skýtá elektromobilita, stejně jako na nedostatečně hustou síť dobíjecích stanic podél evropských silnic. Bridgestone v závodě působil na výhradní dodavatel pneumatik. Českou republikou závod projížděl na trase Drážďany-Praha-Brno-Bratislava se zastávkou v Praze.

Celkovým vítězem se stal německý tým  LEMnet v kategeorii C2 (vozidla s dojezdem nad 250 km) s nájezdem 4200 km a rodina Mulderova z Nizozemí z kategorie OC (open category) s vozem Tesla Model S, která zvládla etapu z Amsterdamu do Hamburku o délce 508 km na jedno nabití. Pouze jeden vůz kvůli poruše závod nedokončil, jinak všechny posádky zdárně dojeli do cíle.

Organizátoři si pochvalovali také spolupráci s Bridgestone:

„Bridgestone je jako dodavatel pneumatik zárukou mimořádně vysoké spolehlivosti pneumatik a nejvyšší míry bezpečnosti. Máme radost, že hned od začátku se stala naším podporovatelem a kooperačním partnerem nadnárodní značka, jako je Bridgestone,“ 

organizátor soutěže eTourEurope Werner Hillebrand-Hansen.

Jezdilo se především na Bridgestone Ecopia, které jsou vyvíjeny s důrazem na ekologii a úsporu energie. Toho je dosaženo především aerodynamickým tvarem s nízkým valivým odporem a speciální pryžovou směsí. Bridgestone se tak dostává do povědomí jako výrobce a hlavní inovátor v oblasti elektromobility a snižovaní emisí v automobilové dopravě.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené příspěvky