27. 8. 2014

GoodYear UltraGrip 9

Očekávaná zimní novinka GoodYear UltraGrip 9 se vyrábí ve 33 rozměrech od 14 do 16 palců. Jedná se o nástupce úspěšné a populární UltraGrip 8, který obouvalo a stále obouvá více než 7 milionů vozů.

Nový GoodYear UltraGrip 9
Oblíbenost série UltraGrip určuje jistě i uzpůsobení proměnlivým klimatickým podmínkám panujících v Evropě, kde se střídá jak suchá a tak mokrá zima s možností břečky a sněhu. GoodYear UltraGrip 9 vyniká lepší výkonností na sněhu a to díky nové lamelaci okraje běhounu. Dezén je také optimalizován pro dokonalý kontakt velké kontaktní plochy s vozovkou při jakémkoliv manévru. Tyto vlastnosti zlepšují řízení, zatáčení, brzdění i akceleraci.

Hustá lamelace a velký počet záběrových hran spolu s variabilní geometrií dezénových bloků zajišťují jistý záběr na sněhu a ledu. Ostře řezaný dezén obsahuje široké hydrodynamické drážky, které spolehlivě odvádějí tekutiny od efektivního povrchu běhounu.

Inovace se dotkla také pryžové směsi, která obsahuje směs plastifikátorů a pryskyřice zlepšující přilnavost na mokru. Rostlinný olej zase odpovídá za dobré vlastnosti na ledu a sněhu bez nutnosti velké ekologické zátěže olejů syntetických. Progresivně se Good Year také postavil ke tvarování dezénu a tak je design uzpůsoben konkrétnímu rozměru v celkovém počtu dvou tvarových variant.

GoodYear UltraGrip 9 – středová drážka
tvarové varianty dezénu

Hluboký prořez lamelace zajišťuje dlouhou životnost a dobré zimní výkony po celou životnost pneumatiky. K pohodlné kontrole stavu hloubky dezénu je Ultra Grip 9 opatřena indikátory opotřebení.

Praktické vlastnosti GoodYear UltraGrip 9 potvrdí až nezávislé testy, které jsou stále nejlepším vodítkem pro výběr pneumatik. A to hlavně díky nezávislému pohledu expertů a propracovanou metodikou důkladně prověřující nároky kladené na zimní pneumatiky. 

1 komentář:

  1. Goodyear jsem celé roky kupoval na offroad, který jsme měli v práci jako služební. Za mě jedny z nejsolidnějších pneumatik do terénu a ještě k tomu jsme na nich měli v pneuok docela dobrou cenu, takže to bylo win - win. Hlavně ten hluboký prořez je fakt parádní, protože se nám snad za těch pět let nestalo, že bychom Jeepa někde zahrabali. ;-)

    OdpovědětVymazat

Oblíbené příspěvky